Uçurtma Çocuk Dergisi, Nisan 2016 tarihinden bu yana çocuklarla buluşuyor. Çocuklar için “daha özgür ve neşeli bir dünya” hayal ederek hazırladığımız dergimizle birlikte, bizimle aynı hayali paylaşan yetişkinlere de ulaşmak, deneyimlerimizi paylaşmak üzere dergimizin internet sitesini de harekete geçirmeye karar verdik. Dergimizin ikinci yaşını kutladığımız günlerde yayın hayatına başlayan internet sitemizle dünyanın daha uçurtmalı bir yer olacağını umuyoruz!

İnternet sitemizde kimler ve neler var?

Sitemiz, uzmanlar, anne-babalar ve öğretmenler gibi çocuklarla farklı deneyimleri olan yetişkinlerin paylaşımlarda bulunduğu; farklı bakış açılarını görmeye olanak tanıyan; bilimsel ve güncel bilgilerin eleştirel bir yaklaşımla değerlendirildiği bir platform olma niyetinde.

Çocuklarla teması olan yetişkinlerin bireysel deneyimlerini paylaşabileceği veya bu yetişkinlere rehberlik edeceğini umduğumuz uzman görüşlerinin yer aldığı sitemizin; yetişkinlerin çocukla ve çocuklukla kurdukları ilişkiyi etkileme, hem biz yetişkinlerin hem yaşamımızdaki çocukların daha özgürleştirici deneyimler yaşayabilmesini sağlama konusunda kolektif bir katkı sunmasını umuyoruz.

Ekolojiden gelişime, sağlıktan eğitime farklı alanlardaki güncel bilgilerin, araştırma sonuçlarının, deneyim paylaşımlarının yer aldığı sitemizde; çocuklarla yapılabilecek etkinlik, film, tiyatro, kitap önerilerini bulabilirsiniz.

Daha uçurtmalı bir dünyada paylaştıkça çoğalan özgürleştirici deneyimlerimiz olması dileğiyle…