Description

Üç iki biir, kayııııt! Tatatataaaam! Evet film çekiyoruz! Çünkü bu sayının konusu sinema!

Bir animasyonu ya da filmi izlediğimizde bir sürü şey hissedebiliyor düşünebiliyoruz; meğerse bir film çekilirken tahmin ettiğimden çok daha fazla kişi çalışıyor çok daha fazla emek veriliyormuş ve hepsi de birbirinden heyecanlı meslekler! Dergiyi okuyunca bir film çekiminde hangi işi yapmak istediğimi çok düşündüm ve kameraman olmaya karar verdim! Uçurtmamla bir çok açıdan görüntü yakalayabilirim!

Kameramanınız Turunç iş başında! İstersen sen de film çekmeyi deneyebilirsin? Nasıl mı? Uçurtma’daki büyükler her şeyi düşünmüş, küçük bir film çekebilmemiz için gerekli olan bütün bilgileri vermişler! Ben çalışmalara başladım çok zevkli!

Sinemanın bütün ilklerini yazmışlar ve çocukken oyunculuk yapan herkes de bu sayıda! Sinema da ne güzel bir sanat dalı ve sanat çocuklara ve bütün insanlara çok iyi geliyor! Bir müzisyen abim, sanatın gereklilik olduğunu söylemişti!

Müzik dedim de, bu ay dergide müziğin bir tedavi aracı olarak kullanıldığı ve anne karnındaki bebeklerin müziği duyduğu yazıyor! Mimas’ın düşü de başlıbaşına bir film! Sanat ne harika bir şey, mucize gibi ve yapmamız gereken ilk şey hayal kurmak…

Atlayın uçurtmaya ‘’Bütün çocuklar sanatçıdır’’isimli filmi çekmeye gidiyoruuuz!!!

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 11. Sayı – Sinema”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir