Uçurtma Çocuk Dergisi 3. Sayı – Oyun

 7,00


Yakalamaca mı oynasaydık? Yoksa yakar top mu? İstediğimiz oyunu oynayabiliriz; çünkü bu sayının konusu oyun! Biz yeter ki oyun oynamak isteyelim, bir yolunu buluruz. Peki, Uçurtma’da bu ay neler mi var? Sana birkaç küçük ipucu verebilirim.

 

Description

Önüm, arkam, sağım, solum; sobe, saklanmayan ebe! Yakalamaca mı oynasaydık? Yoksa yakar top mu? İstediğimiz oyunu oynayabiliriz; çünkü bu sayının konusu oyun! Biz yeter ki oyun oynamak isteyelim, bir yolunu buluruz. Peki, Uçurtma’da bu sayı neler mi var? Sana birkaç küçük ipucu verebilirim.

Koh Penye diye bir köyde, çocuklar denizin üstüne futbol sahası yapmışlar. Koh Penyeli çocuklar da oyun hakkının peşine düşmüş. Kanadalı çocuklar durur mu? Onlar da mahalle halkıyla bir araya gelip nehrin kenarına kendi parklarını yapmışlar. Harika olmuş bence!

Park dedim de aklıma bizim ülkemizde yazın parklarda, bahçelerde yapılan yaz okulları geldi. Uçurtma’ya yazmışlar. Bir sürü gönüllü eğitmenle yapılan çok eğlenceli bir yaz okuluymuş, biliyor muydun? Hep işaret dilinin nasıl olduğunu merak etmiştim. Bu sayı bizim için araştırmışlar. Ben baktım çok keyifliymiş. Yaşasın Mimas olmak! Bu ay Çaça bize kardeşini anlatıyor. Duygularından bahsediyor. Bence insanın duygularını anlatması çok güzel. Çok seviyorum Çaça’yı.

En büyük sürprizi sona sakladım: Tarihin en önemli kahramanlarını ve benim gibi birer kukla olan Hacivat ile Karagöz! Bu sayı Uçurtma, benim için bir harika…

Haydi takıl Uçurtma’ya! Bilge Aşçı’yla hazırladığın limonatandan bir yudum al ve derginin tadını çıkar. Yakalandın Sobe!

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 3. Sayı – Oyun”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir