Uçurtma Çocuk Dergisi 4. Sayı – Özgürlük

 7,00


Canım Uçurtmacı, sana kocaman bir merhaba! Bu sayı Uçurtma’nın içinden özgürlük geçiyor. Haydi yakala! Kollarımı açtım, dergiyi kucakladım. Bu sayı kalbimden özgürlük geçiyor. Oh, özgürlüğün içinden kuşlar geçiyor.

Description

Canım Uçurtmacı, sana kocaman bir merhaba. Bu sayı Uçurtma’nın içinden özgürlük geçiyor.

Haydi yakala! Kollarımı açtım, dergiyi kucakladım.

Bu sayı kalbimden özgürlük geçiyor. Oh, özgürlüğün içinden kuşlar geçiyor.

Ağaçlar geçiyor. Çiçekler, güzellikler, farklılıklar ve barış geçiyor.. Oyunlar geçiyor, çocuklar geçiyor, sen geçiyorsun!

Temmuz’da Uçurtma bir başka!

Bakalım, özgürce neler geçiyor bu ay uçurtmadan. Şipşak, sürpriz! Dergiyi okurken fotoğrafını çektim. Çünkü bu ay Uçurtma’dan fotoğraf makinası yapmayı öğrendim. Sen de kendi fotoğraf makinanı yapmak ister misin? Cevabın evetse, karıştır sayfaları. Fotoğraf makinesinin sırları bu ay Uçurtma’da. Harflerin yerlerini ya da sayıları ters yazmak disleksisi olan insanlarda oluyormuş. Çok şaşırdım. Biliyor musun, insanlık için çok önemli şeyler yapmış bazı kişilerde de disleksi varmış. Diyorum ben, farklılıklar hep güzeldir. Bisiklete binerken de nasıl özgür hisseder insan. Bisikletin tarihçesi de bu ay Uçurtma’da! Bir de Maraika’da giderek büyüyen bir okul varmış. Niye mi büyüyormuş? Merak et ve cevabı dergide bul o zaman! “Belirsiz Günler” sayfasında birbirinden güzel kutlamalar gördüm. 5 temmuzda büyüklere masal anlatmayı unutma! Evde bir zaman makinesi yapmak mı? Bayılıyorum Uçurtama’ya! Uçurtma’da bu ay bizimle olacak tüm güzelliklere, Küçük Kara Balık’a, böcek dostlara, Çaça’ya, Yuyu’ya ve Malaika Okulu’ndaki öğrencilere ve tabii ki sana…

Özgürce bir selam sana!

Editör Turunç’tan Sevgilerle…

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 4. Sayı – Özgürlük”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.