Uçurtma Çocuk Dergisi 6. Sayı – Yapabilirim

 7,00


Back Cover

Sabah erken kalkmalar, ödev yapmalar geliyor değil mi aklına? Dur dur! Uçurtma bu ay okulda yapabileceğin eğlenceli şeyler öneriyor sana. Mesela bir müzik grubu kurmak, ya da kitap yazmak… Peki ya yıldızlara yolculuk yapmayı düşündün mü hiç?

Description

Neler yaptın bu yaz? Yoksa Matematik Köyü’nde miydin? Bu sayı Uçurtma bir uğradı oralara. Bu sayıda “yapabilirim” diyeceğin çok şey var!

Oh, esti biraz, bitiyor güneş dolu yaz… Artık okullar da açılıyor.

Sabah erken kalkmalar, ödev yapmalar geliyor değil mi aklına? Dur dur! Uçurtma bu ay okulda yapabileceğin eğlenceli şeyler öneriyor sana. Mesela bir müzik grubu kurmak, ya da kitap yazmak… Peki ya yıldızlara yolculuk yapmayı düşündün mü hiç? Turunç sakın yıldızlara yolculuğa çıkmış olmasın! Belki de zorlu okul yollarındaki çocukları görmeye gitmiştir.

Dağlar, uçurumlar aşarak okula giden çocukların fotoğraflarını gördün mü? İnsan gerçekten hayret ediyor! Bir taraftan da sonbahar geliyor, peşinden kış…

Acaba soğuk kış günleri için hazırlık mı yapsak? Erişte, konserve veya ekşi ekşi turşu…

Hepsi de pek güzel olur. Caretta Carettalar da mı turşu kuruyor? Kurmuyorsa neler yapıyorlar acaba? Okul telaşı ve kış hazırlığının yanı sıra bu sene yapabileceğin bir sürü şey vardır belki? Bir Uçurtmacı olarak Mimas gibi elini kalbine koyup “yapabilirim” dediğin her şeyi yapmanı dileriz…

Hadi, çevir sayfaları…

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 6. Sayı – Yapabilirim”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir