Uçurtma Çocuk Dergisi 9. Sayı – İletişim

 7,00


Back Cover

Bol oyunlu bir aralık ayı senin olsun! Çünkü çocuklar için en güzel iletişim aracı oyundur oyun! Evet bildin! Bu ay derginin konusu iletişim.

Description

Bol oyunlu bir aralık ayı senin olsun! Çünkü çocuklar için en güzel iletişim aracı oyundur oyun! Evet bildin! Bu ay derginin konusu iletişim.

İnsanlar ilk çağlardan beri haberleşmenin çeşitli yollarını bulmuşlar. Ama hep daha iyi haberleşme yolunu aramışlar. Dumanla haberleşmişler, hareketlerle, resimlerle, taklitle… Uzak mesafelerdeki insanlarla haberleşmek için ulaklar varmış. Ay ben o dönemde yaşasaydım ulak olmak isterdim. Uçurtmamla oradan oraya uçar dururdum. Dumanla çocukları oyuna çağırırdım.

Bazen duvara bir şeyler çizmek için kendini tutamadığın olur mu? Bazı insanlar çizmeden duramıyormuş. Kim mi onlar? Grafiticiler. Bu harika, bu apayrı bir sanat dalı! Dergide doya doya okuyabilirsin. Ama belki de Papağan Rororo gibi başka bir şeye yeteneğin vardır. Rororo, bütün papağanlar gibi tiyatrocu olmamış ve baykuş okuluna gidip kurtçuk profesörü olmuş!

Hepimizin başka şeylere yetenekleri olabilirmiş çünkü bütün çocuklar eşsizmiş. Ütümatör de eşsiz tabii ki; kahraman Ütümatör bu sayıda iş başında! İyi ki Uçurtma var çünkü ben de böylece sizlerle iletişim kurabiliyorum…

Haydi atla uçurtmaya dergiyi turlayalım!

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 9. Sayı – İletişim”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir