Uçurtma Çocuk Dergisi 14. Sayı – Yolculuk

 7,00


Back Cover

Evet, bu sayı konumuz YOLCULUK! Bayılırım yolculuklara, bazen şehirlerarası yolculuklarda etrafı, ağaçları, hayvanları, çiçekleri seyrederim, hepsiyle arkadaş oluveririm. Bazen hayallere dalarım, bazen de kitap okurum; zaten bence her kitap ayrı bir yolculuktur. Sen de sever misin yolculukları?

Description

Kuklalar Gezegeni’nden Dünya’ya gelirken Halley Yıldızı’nın üstünde yolculuk yapmıştım ve yolda bir sürü gezegen, parlak yıldız, çeşitli gök cisimleri görmüştüm. Uzaydaki güzellik ve sonsuzluktan büyülenmiştim.

Bayılırım yolculuklara, etrafı, ağaçları, hayvanları, çiçekleri seyrederim, hepsiyle arkadaş oluveririm. Bazen hayallere dalarım, bazen de kitap okurum; zaten bence her kitap ayrı bir güzelliktir. Sen de sever misin?

Bir sürü şey keşfedilir o zaman. Mesela bir keresinde denizin dibine dalmış ve orada bir sürü rengarenk canlı keşfetmiştim. Onun adını sualtı gezisi koydum. Örneğin çok sevinip coşkulandığımda hemen o duygumun içinde yolculuk yaparım ya da üzüldüğümde neyin beni üzdüğüne, nelere kızdığıma bakarım ve bütün duygulardaki güzellikleri keşfederim.

Bence yaşamak başlı başına rengarenk bir yolculuk, hem de içinde farklı, küçük, heyecan verici ve merak ettiren şeyler barındırıyor. Mesela hayvanlar da seyahat ediyorlarmış.

Bir de çok güzel bir toprak okulu varmış çocuklar için. Çocuklar için dünyanın farklı farklı yerlerinde ne kadar güzel yerler var. Kim bilir belki bir gün birlikte oralara yolculuk yaparız.

Haydi atla Uçurtma’ya, güzel, sürprizli bir yolculuğa çıkalım.

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 14. Sayı – Yolculuk”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir