Bu ay derginin konusu çok ilginç: Yalan.

Bu konuyla ilgili epey araştırma yapmam ve dergide yalanla ilgili birçok gerçeği okumam gerekti. Çünkü bizim Kuklalar Gezegeni’nde yalan diye bir şey yok. Şaşırdın mı? Ben de yalanla tanışınca epey şaşırdım. İnsanların neden yalan söylediklerini niye böyle bir ihtiyaç duyduklarını çok merak ettim.

Description

Bu ay derginin konusu çok ilginç: Yalan.

Bu konuyla ilgili epey araştırma yapmam ve dergide birçok gerçeği okumam gerekti. Çünkü bizim Kuklalar Gezegeni’nde öyle bir şey yok. Şaşırdın mı? Ben de epey şaşırdım. İnsanların niye böyle bir ihtiyaç duyduklarını çok merak ettim.

Okuduğunda senin neler düşüneceğini de merak ediyorum. Bazı belgeseller insanın yalan söylediği durumlarda yüz mimiklerinin bunu belli ettiğini söylüyor. Bana tuhaf geldi. Düşünsene bir kelebek yalan söyler mi? Ya da bir kiraz ağacı ben kayısı ağacıyım diye bizi kandırsa çok komik olurdu ya da bir ayı köpek taklidi yapsa.

Düşündüm de doğada hiçbir yalana rastlamadım. İnsanlar da doğanın bir parçası olduğuna göre… Aslında o çok da doğal bir şey değil. Bir de gerçekleri söylemek bence daha cesurca.

Pinokyo diye bir kukla varmış, yalan söyledikçe burnu uzuyormuş. Acaba Pinokyo başka bir şey yaptığında burnu uzasaydı neler olurdu? Pinokyo’nun Uçurtmaca’sını okumak çok eğlenceliydi.”

Bu sayı dergide okuduklarımı Kuklalar Gezegeni’ne gittiğimde bütün kukla arkadaşlarıma anlatacağım.

Belki bir gün onları da Dünya’ya getirir ve siz Uçurtmacılarla tanıştırırım.

Gerçeklerle dolu güzel bir ay diliyorum. Hepinizi çok seviyorum.

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 15. Sayı – Yalan”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir