Herkes uyandı mı Uçurtmacılar? O zaman bugün sizi okullarınıza Uçurtma’yla bırakacağım. Hem yolda giderken kuşlara ekmek atar, hayal kurar ve şarkı söyleriz, ne dersiniz? Zaten Uçurtma’da bu sayıki konumuz da okul! Hepinizle okullarınızdaki hayatınız, neler hissettiğiniz ve neler öğrendiğinizle ilgili bol bol sohbet etmek isterdim.

Description

Herkes uyandı mı Uçurtmacılar? O zaman bugün sizi okullarınıza Uçurtma’yla bırakacağım. Hem yolda giderken kuşlara ekmek atar, hayal kurar ve şarkı söyleriz, ne dersiniz? Zaten Uçurtma’da bu sayıki konumuz da okul ve alternatif eğitim modelleri! Hepinizle okullarınızdaki hayatınız, neler hissettiğiniz ve neler öğrendiğinizle ilgili bol bol sohbet etmek isterdim.

Düşünüyorum da aslında dünyada ve doğada her an okulda gibiyiz. Nasıl mı? Mesela bir çiçeğin açışına şahit olduğumuz bir an, hayvanların birbirine yardım ettiğini gördüğümüzde, daha önce hiç karşılaşmadığımız bir iyilikle tanıştığımızda, hiç görmediğimiz kadar farklı bir insan gördüğümüzde, karıncaları izlediğimizde, bazen yaşlı birinin fikirlerini dinlediğimizde, daha önce hissetmediğimiz bir duygu hissedip kendimizi keşfettiğimizde, yeni bir arkadaşımız olduğunda ve onunla yeni oyunlar öğrenirken…

Yani aslında yaşarken yeni şeyler keşfettiğimiz her an okul gibi geliyor bana! Yani aslında çok keyifli…

Sürekli dünyayı ve doğayı keşfeden bilim insanları gibiyiz ve bu çok eğlenceli. Acaba ben bir kuklalar okulu açacak olsam nasıl bir okul, eğitim modeli olurdu? Peki sen açsan? Senin okul hayalin nasıl? Uçurtma’da dünyanın farklı yerlerinde farklı farklı okul örneklerine rastlamıştık.

Biz de kendi okul hayalimizi kuralım fakat gerçekleri de kaçırmayalım! Saat geç olmadan okullarımıza yetişelim, güzel ve verimli bir okul günü olmasını dileyelim.

Dönüş yolunda yine hayaller kurarız!

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 18. Sayı – Okul”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir