7,00


Uzayda birçok gezegen var ve o gezegenlerde hayat var mı ve varsa oradaki canlılar nasıl yaşıyorlar? Küçük Prens’i hatırlıyor musun? Kendi gezegeninden çıkıp birçok gezegeni dolaşmış ve dünyayı keşfetmeye gelmişti.

Description

Uzaya gidiyoruz atla Uçurtma’ya, oradan ver elini kuyrukluyıldız ve hoop seni Kuklalar Gezegeni’ne götüreceğim.

Uzayda birçok gezegen var ve o gezegenlerde hayat var mı ve varsa oradaki canlılar nasıl yaşıyorlar? Küçük Prens’i hatırlıyor musun? Kendi gezegeninden çıkıp birçok gezegeni dolaşmış ve dünyayı keşfetmeye gelmişti. Ben de sizlerle uzaydaki başka başka gezegenleri gezegenleri dolaşmak keşfetmek isterdim. Ver elini Venüs, Mars, Neptün, Plüton… Bunlarla da bitmiyor uzayda bizim güneş sistemimiz gibi birçok güneş sistemi daha var.

Daha büyükleri daha daha ve daha… Bu çok büyüleyici ve merak uyandırıcı. Acaba oralarda hayat varsa oradaki canlılar bize benziyor mu, nasıl hissediyorlar? Nasıl düşünüyorlar?

Belki de tek ortak özelliğimiz sevebiliyor olmamızdır ve sevgi ile anlaşabiliriz. Acaba biz onlarla iletişim kurmanın yolunu bulabilir miyiz? İyi ki bilim var çünkü inanıyorum ki bilim sayesinde yıllar geçtikçe bu sorularımız cevap bulacak, kim bilir belki de içimizden biri bilim dünyasına girmek isteyecek kim bilir? Belki dünyadan başka gezegenlere hayat götüreceğiz bir gün. Bilimin ve aklın ışığını seviyorum! Çok heyecan verici! Şimdilik Uçurtma’yla uzayı dolaşıyormuş gibi hayaller kurmaya devam edelim!

Bu sayı Uçurtma’da uzayla ilgili merak ettiğim bir çok konuya da cevap buldum ve soluksuz okudum ve giderek daha çok merak ettiğim şeyler oldu. Araştıracağım.

Haydi Uçurtma’yla uzayın ve meraklarımızın derinliklerine dalıyoruz.

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 19. Sayı – Uzay”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.