Uçurtma Çocuk Dergisi 20. Sayı – Robot

 7,00


Back Cover

Bizce robotlar da oyun oynamayı seviyorlar. Kim sevmez ki! Satranç ve Go dünya şampiyonlarını yenenlerini duyduk.

Description

Uçurtma Çocuk Dergisi bu sayısında seni robotlarla buluşturuyor. Uçurtmacı, yeni bir Uçurtma sayısından kocaman bir merhaba! Bu ay yeni, birbirinden ilginç arkadaşlar edindik. Bu sayıda onlarla tanışabilirsin.

Biz Milo’yu çok sevdik. Kendisi otizmli çocukların sıkı dostuymuş. Saya ise bir öğretmen. Bizim öğretmenimiz de robot olsa teneffüslere daha erken çıkabilir miydik acaba? Ne güzel, daha çok oyun oynayabilirdik. Bizce onlar da oyun oynamayı seviyorlar. Kim sevmez ki! Satranç ve Go dünya şampiyonlarını yenenlerini duyduk.

Daha hareketli oyunlar için futbol maçı yapanlar varmış. Mahalle maçlarında da oynuyorlar mıdır? Peki ya oyun oynarken sakatlanırsak? İşte böyle durumlarda bazıları yardımcı oluyorlarmış. Mesela kolumuz ya da bacağımız robotik olabiliyor.

Peki onlar hep iyi şeyler mi yapıyorlar, yoksa kötü olanları da var mı ki?

Yazar Isaac Asimov bunu düşünüp “Üç Robot Yasası” adında kurallar belirlemiş. Robotların hem insanları hem kendilerini korumaları için. Duyduğumuza göre yapay zekaları olduğu zaman düşünüp, öğrenip karar verebiliyorlarmış. Bunun için okula gitmelerine gerek yokmuş.

Peki uçan robotları duydun mu? Uçurtmanla arkadaş olabilirler aslında.

Çevrene bir bakmış mıydın? Yeni yılda uçurtmana takılıp gelecek başka robotlar da olabilir!

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 20. Sayı – Robot”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir