10,00


İnsanlar, çok eski zamanlardan beri dans ediyor. Bazı danslar tek başına, bazı danslar çift olarak, bazı danslar da grup olarak yapılıyor. Ülkeden ülkeye farklılık gösteren dans türleri olmasına rağmen değişmeyen çok temel bir özellik var: Müzik.

Description

Bu sayıda senin için dansla ilgili merak edebileceğin pek çok şeyi araştırdık. Hem çocukların hem büyüklerin izlemekten ya da katılmaktan keyif aldığı birçok türünü inceledik.

Araştırırken epey ilginç bilgiler de edindik. Alfabenin neredeyse her harfiyle başlayan bir dans türü keşfettik. Bazı dans figürlerini tanıtmayı da ihmal etmedik. Belki, içinde Billy Elliot gibi tutkulu bir dansçı vardır ve figürleri denemek isteyebilirsin! Billy Elliot’ın kim olduğunu, derginin içinde bulabilirsin. Belki, figürleri arkadaşın denerken sen ona DJ’lik yapmayı seçebilirsin. Kıyafet tasarımlarına ilgi duyuyorsan, sayfaları karıştırdığında karşına çıkacak olan dans kostümleri sana ilham verebilir.

İnsanlar, çok eski zamanlardan beri dans ediyor. Bazı danslar tek başına, bazı danslar çift olarak, bazı danslar da grup olarak yapılıyor. Ülkeden ülkeye farklılık gösteren türler olmasına rağmen, değişmeyen çok temel bir özellik var: Müzik.

Sana bu yazıyı yazarken “I like to move it” şarkısını dinleyip kafamı müziğe uygun şekilde ileri geri, yukarı aşağı ve dairesel şekilde sallıyorum. Sonra birden durup içimden 4’e kadar sayıp 4 deyince tekrar kafa sallamaya devam ediyorum. Bu da benim uydurduğum kafa dansı! Harekete hazırsan, dergide gezintiye çıkmaya başlayabilirsin…

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 24. Sayı – Dans”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir