Sağlık deyince bedenini sadece hastalıklardan ve mikroplardan koruma olarak  düşünme! Fiziksel, sosyal ve ruhsal olarak iyi olma hallerini anlattık. Ben mesela dans ettiğimde kendimi çok iyi hissederim. Ya da sevdiğim bir yere gittiğimde 32 diş gülerim. Hele ki yeni şeyler öğreniyorsam daha da güzel hissederim.

Description

Bu ay senin için sağlıkla uçuyoruz… Sağlık deyince bedenini sadece hastalıklardan ve mikroplardan koruma olarak düşünme!

Fiziksel, sosyal ve ruhsal olarak iyi olma hallerini anlattık. Ben mesela dans ettiğimde kendimi çok iyi hissederim. Ya da sevdiğim bir yere gittiğimde 32 diş gülerim. Hele ki yeni şeyler öğreniyorsam daha da güzel hissederim.

Bu ay sen de Uçurtma’yı okurken iyi olma hallerini her yönüyle keşfedeceksin. Mesela “duyduk duymadık!” sayfasında okuduklarına inanamayacaksın. “Ah şu yetişkinler! Bizi hiç anlamıyorlar!” diyenler için “Yetişkinlerle Baş Etme Rehberi” ile güzel tavsiyeler  öğreneceksin. “Dökülen yapraklar ziyan olmasın” deyip yapraklardan buket yapabileceksin. Dünya turu sayfamızla kısa bir gezintiye çıkacaksın. “Mutluluğu uzaklarda arama çünkü besinlerde“ deyip seni mutlu eden yiyecekleri ve de bunları nasıl sindirdiğini göreceksin. Vücudun için gerekli olan sağlıklı yiyecekleri öğreneceksin. Bütün bunların üstüne “ommmm!” deyip yoga ile rahatlayacaksın. Yani anlayacağın sayfalarda gezinirken hem eğlenecek hem de sağlığın hallerini göreceksin.  

Haydi o zaman! Niye duruyorsun? Sayfayı çevir de beraber keşfetmeye başlayalım…

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 25. Sayı – Sağlık”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir