Felsefe de ne diye soruyor musun yoksa daha önce duymuş muydun? Örneğin nasıl düşündüğümüzü biliyor musun ya da düşüncelerimizin nereden geldiğini? Peki sence hayvanlar da düşünüyor mudur?

Description

Sana bir sorum var: Soru sormayı sever misin? Felsefe de ne diye soruyor musun yoksa daha önce duymuş muydun?

Ben bayılırım… Neden mi soruyorum bunu?

Uçurtma bu sayıda bizi felsefe rüzgarıyla uçuracak da ondan. Örneğin nasıl düşündüğümüzü biliyor musun ya da düşüncelerimizin nereden geldiğini? Peki sence hayvanlar da düşünüyor mudur? Filozoflar kimdir, ne yapar, biliyor musun? Onların düşüncelerini tanımak ister misin? Sence herkes filozof olabilir mi? Peki seni sen yapan şey nedir, düşünmüş müydün? Bu dünyaya nasıl geldin? Sence Süpermen iyi, Robin Hood adil mi? Bana göre iyi olan bir şey başkası için de iyi midir? Daha önce herhangi biri sana hiç “Hakuna Matata” dedi mi? “Felsefe dartı” diye bir oyundan haberin var mı? Yetişkinlerle baş etme yöntemlerinde bu sayıda nasıl tüyolar var dersin? 5N1K da neyin nesi? Yaşadığın yer hakkında düşünmeye var mısın? Böceklerin bize ne faydası var dersin? Ooo baksana, ne kadar da çok soru sordum! Belki senin de aklında benim aklıma gelmeyen sorular vardır. Onları çoookk merak ediyorum.

Sen de soru sormayı seviyor, bu sayıda neler olduğunu merak ediyorsan haydi atla Uçurtma’ya ve sayfaları çevirmeye başla!

Yorumlar

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumlayan siz olun “Uçurtma Çocuk Dergisi 26. Sayı – Felsefe”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir