6-12 yaş arası çocuklar için bilim, kültür, edebiyat dergisi olan Uçurtma Çocuk, onlarca insanın gönüllü çalışması sonucu yüzlerce çocuğa ulaşıyor. Çocuklar için en yaratıcı biçimiyle, eşitlik, özgürlük, farklılıklara saygı, dayanışma gibi konular, çeşitli etkinlik oyun ve bulmacalar eşliğinde Uçurtmacılarla buluşuyor.  

Her sayının teması farklı! Uçurtmacılar şimdiden ekoloji, uzay, evrim, sinema, çocuk hakları, zaman, teknoloji, müzik, arkeoloji konuları hakkında pek çok bilgi sahibi oldu bile. Öyküler, çizimler, yeni fikirler, kafa kurcalayan sorular, bilmediğine şaşıracağın, öğrendiğine sevineceğin, aklının Uçurtma’nın kuyruğuna takılacağı bir serüven bu. Dergiyi boyamak, çizmek, kesmek, yapıştırmak serbest!

Uçurtma Kardeşliği

Bu serüveni herkesle paylaşmak ve Uçurtma’yı daha çok çocuğa ulaştırmak için bir fikrimiz var! Yaklaşık iki yıldır yüzlerce çocuğa “Kardeş Abone”ler sayesinde dergimizi ücretsiz ulaştırıyoruz. Köy okullarına, maddi imkanı olmayan okulların kütüphanelerine, çocuklarla çalışan kültür merkezlerine, çocuk hakları alanında çalışan öğretmen ve psikologlara, en çok da maddi olanaksızlık nedeniyle süreli yayınlara ulaşmakta zorluk çeken çocuklara çıkan her sayımızı postalayarak ulaştırıyoruz.

Şimdiye kadar ulaşabildiğimiz çocuklardan aldığımız olumlu geri bildirimlere dayanarak şimdi daha çok çocuğa Uçurtma ulaştırmak için herkesin yapabileceği bir şey olduğunu düşünüyoruz. Haydi, “Kardeş Abone” olun! Her kardeş abonelikte bir çocuğa yıl boyunca çıkacak olan tüm Uçurtma Çocuk Dergisi sayılarını ücretsiz ulaştıralım. “Kardeş Abone” formunu doldurduktan sonra yıllık abonelik ücretini dergimizin resmi hesabına yatırmanız yeterli.

Kardeş Abone olmak için iki yol var.

1-Sizin belirlediğiniz bir çocuğu kardeş abone yapalım. Hediye aboneliğiniz bir çocuğun daha bilim, kültür, edebiyat dünyasına kapı aralasın.

2-Bizim kardeş abone listemizde olan çocuklardan birini ya da bir kaçını kardeş aboneniz yapalım. Maddi olanaksızlıklar nedeniyle ulaşamadığımız çocuklar da Uçurtmacı olsun.

Online abone olmak için tıkla!