Kitap diye ağlayan bir çocuk: Lukas (Meltem Dağcı)

Tek hayalinin uçmak olduğunu söyleyen bir çocuk karşımıza çıkıyor. Annesi, kitaplarla birlikte ona başka bir dünya sunuyor, hayalleriyle birlikte uçacağını gösteren bir pencere. Annenin armağan ettiği bir kitapla başlayan serüven Lukas’ı kitap okumaya teşvik ediyor. Artık kitap okumayı çok seven Lukas, okuduğu kitapların birikmesiyle bir dağ gibi heybetli bu görünüşe bir isim bile verdi: Kitap dağı. Okudukça tırmandığı, kitaplarla hayallerine giden bu serüvende keşfedeceği çok şey vardır. Lukas’ı çok sevdim. Siz de Lukas ile birlikte kitap dağına çıkmak ister misiniz?

Halil Türkden’in İspanyolca’dan Türkçe’ye çevirdiği Rocio Bonilla’nın resimli öykü kitabı.

“Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı“ anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerine hitap ediyor. Uçmak, okuma sevgisi, kitaplar, merak gibi temaların işlendiği resimli kitap Günışığı Kitaplığı etiketiyle yayımlandı.

KÜNYE

Adı: Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı

Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

Yazar: Rocio Bonilla

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan

Türkçesi: Halil Türkden

Tür: Resimli Öykü

32 sayfa, 1.Baskı: 2017

Tanıtan: Meltem Dağcı

Takip etmek ve beğenmek için:
Meltem Dağcı

Meltem Dağcı

Samsun doğumlu, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Kitap okumayı çok seviyor, öyküden haz alıyor. Öyküleri, söyleşileri ve kitap tanıtım yazıları birçok basılı dergide ve gazetede yer aldı. Ayrıca Edebiyat Nöbeti Dergisi'nin sosyal medya kısmına destek sağlamakta. Şu an bir kurumda çalışıyor ve edebiyat ile iç içe yaşamaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçurtma'yı paylaş!