SIKÇA CEVAPLADIĞIMIZ SORULAR

Uçurtma Çocuk Dergisi kaç yaşa hitap ediyor?

Öğrenmenin ve eğlenmenin yaşı olmaz ki! Her yaştan çocuk ve yetişkin, dergiyi okuyabilir. Bununla birlikte, 6 – 10 yaş aralığındaki çocuklara uygun içerikler var Uçurtma’da.

Dergiyi bulmak zor. Neden her kitapçıda Uçurtma yok?

Çünkü canımız her kitapçıya vermek istemedi. Şaka tabii… Her yere dağıtacak paramız yok. Her yere dağıtabilmek için çok fazla para istiyor dağıtımcılar. Dergiye ulaşmanın en kolay yolu abone olmak ya da siteden satın almak. Böylece dağıtımcıları aradan çıkararak, dergiyi doğrudan çocuklara ulaştırabiliyoruz.

Uçurtma'yı nerelerde bulabilirim?

Sitemizde bulunan satış noktalarındaki kitapçılarda Uçurtma’yı bulabilirsin.

Uçurtma'ya nasıl abone olabilirim?

Gözünü kapayıp üç kere “UÇURTMA” deyince dergiye abone olunabiliyor. Keşke bu kadar kolay olsaydı değil mi? Dergiye abone olmak çok da zor değil. Sitede bulunan online işlemler kısmına tıklamakla başlayabilirsin. Ardından, abonelik formu doldurup derginin yıllık ücretini sitede belirtilen hesaba yatırmak gerekiyor. Bu işlemler biter bitmez, pencerenin önünden bir uçurtma havalanacak. Kuyruğunda dergimizi bulabilirsin. Tamam tamam, ciddileşiyoruz, Uçurtma’nın her sayını kargo yoluyla adresine yolluyoruz.

Kardeş abonelik nedir?

Kardeş abonelik, abonelerin hep birlikte kar deşmesidir. Kardeş abonelik, kardeşlerin aynı anda “aboooo o ne” diye şaşırma tepkisi vermesidir. Kardeş abonelik, kardeşinle Uçurtma Çocuk Dergisi’ni paylaşmaktır. Kardeş abonelik sevgidir, umuttur, emektir. Kardeş abonelik, dergiye ulaşamayan çocuklar adına da abonelik işlemlerini yapmak demek aslında. Mesela hem kendin için hem de dergiye ulaşamayan bir başka çocuk için abone olabilirsin. Böylece senin desteğinle, başka çocuklar da dergiyi okuyabilme şansına erişmiş olur.

Uçurtma Çocuk Dergisi’ni kimler hazırlıyor?

Şimdi itiraf zamanı! Hazır mısın? Bu dergiyi bir grup deli hazırlıyor. Çok akıllıymış gibi yapıyorlar ama aslında hepsinin başında huni var. Bazıları üniversitede hoca, bazıları ilkokulda öğretmen, bazıları psikolog, bazıları biyolog, bazıları tiyatrocu, müzisyen, tasarımcı, çizer, yazar, mühendis…. 

Dergiyi hazırlayanlar para alıyor mu?

Dedim ya, hepsi deli. Elbette para almıyorlar. Yoksa şimdiye kadar çoktan yatları, katları olmuştu. Ama elbette bu işi karşılıksız yapmıyorlar. Onların da dergiden aldıkları şeyler var. Mesela teşekkür alıyorlar, eleştiri alıyorlar, öneri alıyorlar.

Çocuklar da Uçurtma'ya yazı yazabiliyor mu?

Çok yakında dergide, çocuklardan gelen yazıların da olacağı bir bölüm olacak. Şimdiye kadar hep yetişkinler yazdı. Neyse ki şimdi heveslerini aldılar, heyecanlarını dizginlediler, “Biraz da çocuklar yazsın hep biz yazıyoruz, ayıp oluyor çocuk dostlarımıza” dediler.

Peki ben nasıl katkı sunabilirim?

bilgi@ucurtmadergi.com adresine, nasıl katkı sunmak istediğini anlatan bir mail yazabilirsin. Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsin, dergiyi herkese anlatarak, daha çok insanın Uçurtma’yı tanımasını sağlayabilirsin.