Uçurtma Çocuk Dergisi 1. yaşını çocuklarla kutluyor!

Uçurtma Çocuk Dergisi 1. yaşını çocuklarla kutluyor!

Nisan 2016 tarihinde yayın hayatına başlayan Uçurtma Çocuk Dergisi, bir yıl içinde binden fazla aboneye, onlarca çizere ve yazara ulaştı. Çocukların her ay farklı bir temayla karşılaştığı Uçurtma’nın nisan özel sayısında derginin hazırlık aşamaları anlatıldı. Her ay binlerce çocukla buluşan Uçurtma 1. yaşını da yine çocuklarla, çocuk parklarında kutluyor.

Çocukların olduğu her yerde Uçurtma olsun

Bu yıl 23 Nisan’da 17.’si düzenlenen Nesin Vakfı Çocuk Şenliği’nde çok sayıda atölye ile çocuklarla buluşan Uçurtma Çocuk Dergisi 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde de mahallelerde düzenlediği çocuk şenlikleriyle kutlamalara devam ediyor. 23 Nisan Pazar günü Ankara Ethem Sarısülük Kütüphanesi’nde, 29 Nisan Cumartesi günü Ankara’da İlker, İsmet İnönü Parkı’nda, İstanbul’da Bahçelievler Levent Kırca Parkı’nda, Tarabyaüstü Çamlık Parkı’nda, 30 Nisan Pazar günü Kartal Meydan Parkı’nda gün boyu süren şenliklerde çocuklar doyasıya eğlendi.

Çocuklarla atölyeler, oyunlar

Uçurtma Çocuk Dergisi bir süredir yalnızca dergiyle değil aynı zamanda çeşitli atölyeler ve oyunlarla da çocuklarla buluşuyor. Çocuk hakları ağı, stop motion, fotoğraf atölyesi, ipte yürüme, pankart boyama, zumba, mim, ritim, uçurtma yapımı, hacivat-karagöz atölyesi ile çocuklarla eğlenceli ve yaratıcı üretimlerin gerçekleştiği şenlikler devam edecek. Ayrıca çocuk şenliklerinde onlarca kuş yuvası çocuklarla birlikte yapıldı ve boyandı, ağaçlara asıldı.

Uçurtma şenlikleri devam ediyor

Mayıs ayında da sürecek olan şenliklerde çocuklar Uçurtma’yla çocuk parklarında, etkinlik salonlarında ve sokaklarda karşılaşacaklar. Uçurtma Çocuk Dergisi’nin mayıs ayı içindeki programları:

*3-4-5-6 Mayıs Kartal Kitap Fuarı – Uçurtma Dergi standı, atölyeler

*7 Mayıs Pazar – Kozyatağı Kültür Merkezi’nde İşçi Filmleri Festivali kapsamında stop motion atölyesi, masal anlatımı, jonglör ve mim gösterimi

*14 Mayıs Pazar – Maltepe Kent Konseyi ile birlikte otizmli çocuklarla stop motion atölyesi

Görgülü kuşlar gördüğünü işler

Mayıs 1, 2017

Oyun ve okul öncesi çocukluk döneminde beslenme

Mayıs 1, 2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir