Unutkan Mumi

Adını hiçbir zaman hatırlayamadığı bir kasabada yaşıyordu Mumi. Doğduğu zamanı, kaç yaşında olduğunu ve evinin yerini de hatırlamıyordu… Daha doğrusu unutuyordu diyelim. Hem de hemen… Kasabalı büyükler ve çocuklar onun bu haliyle dalga geçiyorlar, sürekli ona sataşıp duruyorlardı. Mumi buna aldırmıyor, mutlu ve sakin bir yaşam sürüyordu kendince.

Günlerden bir gün kasabaya biri geldi ve kıskançlık rüzgarları esmeye başladı sokaklarda ve insanlar arasında.

Mumi, evet kasabalının unutkanlığıyla dalga geçtiği Mumi, kasabanın hayatını değiştiriverdi… Bunu nasıl yaptığını merak mı ediyorsun? Öyleyse Unutkan Mumi’nin öyküsünü okuma vakti!..

* * *

Çocuklar ve gençler için kitaplar, öyküler yazan; çizimler yapan Gabriele Clima’nın Nesin Yayınevi’nden çıkmış olan kitabı Unutkan Mumi sade çizimleri ve diliyle dikkat çeken bir öykü. Okul öncesi çocuklar için hazırlanmış olsa da, yetişkinlere de laf atmaktan geri kalmıyor.

Keyifli okumalar…

 

Unutkan Mumi
Yazan: Gabriele Clima
Resimleyen: Chiara Carrer
Çeviren: Ceylan Özçapkın
Nesin Yayınevi
İstanbul, 2017
Yaş grubu: 5-7

 

Takip etmek ve beğenmek için:
Fatma Tulum

Fatma Tulum

1980 yılında İstanbul'da doğdu. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun oldu, ancak bu alanda hiç çalışmadı. Uzun yıllar amatör olarak tiyatro yaptı. Bu esnada kendini bir yayınevine, kitapların arasına atarak nefes almaya çalıştı. Yaratıcı drama eğitmenlik eğitimi aldıktan sonra farklı gruplarla gönüllü çalışmalar yürüttü. Yolu Uçurtma ile kesiştiğinden beri gökyüzünde gezinerek dünyayı meraklı gözlerle izlemekte. Evli ve üç kedi annesi olan Fatma, hala yayınevinde, kitapların satırları arasında dolaşıp duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçurtma'yı paylaş!